Announcement

Collapse
No announcement yet.

Türkiye'nin Komşuları | Komşularımızı Tanıyalım

Collapse
X

• Süzgeç
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Türkiye'nin Komşuları | Komşularımızı Tanıyalım

Türkiye'nin kaç komşusu var ve hangileri?

Tahminleri alalım.
    İlk mesajı bilgi mesajı olarak koruyacağım için güncelleyerek devam ediyorum.

Ana Vatan ve Mavi Vatan'ın bugün itibariyle 15, Yavru Vatan'ın +3 komşusu vardır. Toplam 18.

Kara sınırlarımız bakımından: Ermenistan, Gürcistan, Bulgaristan, Yunanistan, Suriye, Irak, İran, Azerbaycan olmak üzere 8 ülke ile
    Deniz sınırlarımız bakımından: Rusya, Ukrayna, Romanya, Libya, Mısır, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ve KKTC olmak üzere 7 ülke ile
    KKTC MEB sınırları bakımından : Lübnan, İsrail, Filistin (Gazze) olmak üzere 3 ülke ile komşuyuz.

Bu konuda güzel bir derleme okuyabilmeniz için kaynağımı da paylaşmak istiyorum, vakit bulunca okuyabilirsiniz: https://afyonvizyon.com/turkiyenin-k...e5Vx-Zyk_538Uk

Ayrıca fikir meydanında açtığım Egaaydak (Ege'deki Yunanistan sorunu hakkında) başlığı ile birlikte okunmasının faydalı olacaktır. Katkılarınızı bekliyorum.
    Last edited by Ayazata; 25-06-2020, 11:02.

8 tane kara olması lazım. Deniz'den epey

Doğru mu acaba?

Yorum

Originally posted by zorbey View Post
      8 tane kara olması lazım. Deniz'den epey

Doğru mu acaba?
      "Vatan ne Türkiye'dir Türklere, ne Türkistan, vatan büyük ve müebbet bir ülkedir, Turan" dersek işler karışacak... Tabi soruyu "Türkiye" olarak sorduğum için kast ettiğim Turan ili değil direkt Türkiye. Cevap 8 değil

Yorum

Originally posted by Ayazata View Post

"Vatan ne Türkiye'dir Türklere, ne Türkistan, vatan büyük ve müebbet bir ülkedir, Turan" dersek işler karışacak... Tabi soruyu "Türkiye" olarak sorduğum için kast ettiğim Turan ili değil direkt Türkiye. Cevap 8 değil
        Nasıl 8 değil.

Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan (Nahçıvan), İran, Irak, Suriye, Bulgaristan ve Yunanistan

Yorum

Working...
        X